Lépe a šetrně k životnímu prostředí…

Společnost Městské služby Rýmařov, s.r.o. rozšířila svůj vozový park o nový malý elektrický nákladní automobil s dojezdem až 100 km na jedno nabití, které bylo vyhodnoceno jako velmi vhodné pro údržbu městské zeleně v rámci Rýmařova a jeho místních částí.

Nové elektrické nákladní vozidlo splňuje požadavek na dvoumístné vozidlo, má užitkovou nosnost do 630 kg, motor o výkonu 7,5 kW a pojezdovou rychlost až 60 km/h. Přejíždění v rámci Rýmařova tak bude efektivnější oproti doposud využívaném malotraktoru s ohledem na rychlost, hlučnost a dodržování bezpečnosti práce při přepravě zaměstnanců.

Použití vozidla s elektrickým pohonem přispěje ke zvýšení pracovního komfortu, výkonnosti a to s ohledem i na životní prostředí. Nově pořízené vozidlo bude využíváno především k údržbě zeleně, převozu nářadí, strojů, zeminy, kompostu, sazenic apod. Své využití najde také při údržbě a správě majetku města a úklidu.

Tím jsme jako žadatelé o dotaci splnili základní podmínku snížení negativních vlivů dopravy na zdraví obyvatel a životního prostředí, tj. zejména snížení emisí z dopravy a také hlukové zátěže. Můžeme tak získat dotaci ve výši 200 000,- Kč z celkových nákladů 614 680,- Kč vč. DPH.

„Tento projekt je spolufinancován Státním fondem
životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.“

Komentáře jsou zakázány.